Wyniki 2024

ETAPÓWKA #1

MiejsceNumerImię i nazwiskoCzas
1212Lukas Talacka02:19:59
2213Edgaras Kovaliovas02:20:00
3200Elijus Civilis02:20:01
4220Elders Rust02:26:58
5208Tadas Malinauskas02:26:59
6241Edvinas Marcinkevicus02:27:00
7206Paulius Sanajevas02:27:45
8266Kuba Perzyna02:28:49
9216Kacper Zubiel02:29:29
10219Jerzy Kościński02:30:32
11209Andrius Jukna02:32:50
12214Marius Ratkevičius02:33:00
13211Vytautas Burokas02:35:58
14302Michał Błażejewski02:38:39
15215Piotr Piątek02:38:50
16217Michał Sawicz02:38:53
17263Piotr Kałużny02:38:58
18233Eduard Beganskij02:40:11
19235Antanas Budreckis02:40:11
20267Jakub Styś02:40:56
21301Kazimieras Kasteckas02:41:08
22207Tomas Morozovas02:41:39
23223Paweł Lewandowski02:41:45
24257Paulius Tamosiunas02:41:49
25258Piotr Rosenbaum02:42:00
26298Grzegorz Zając02:42:02
27300Inga Paplauske02:42:55
28282Katarzyna Sosna02:43:43
29262Paweł Cyburt02:44:05
30277Grzegorz Grześkiewicz.02:44:58
31275Dominik Oględziński02:46:44
32291Aivaras Gavelis02:47:05
33224Michał Fedorowicz02:47:41
34310Maciej Przybylak02:47:45
35309Tadas Ziliukas02:47:52
36246Krzysztof Michałek02:48:08
37222Marcin Dąbrowski02:49:47
38284Liutauras Sakalis02:50:02
39255Jan Skorek02:51:04
40251Osvaldas Glebavicius02:52:04
41265Jakub Kozłowski02:52:43
42305Povilas Gavelis02:52:47
43261Zilvinas Rocevicius02:53:01
44230Vladimiras Jakovlevas02:54:07
45303Paulius Macevicius02:54:55
46292Aurelijus Dailidonis02:54:56
47293Arunas Benkevicius02:54:57
48252Tomas Usevicius02:55:02
49329Gytis Glodems02:55:02
50239Tadas Tuzikas02:55:45
51296Marcin Przęzak02:55:46
52264Tomasz Sierocki02:56:49
53312Zenonas Urbonas02:56:51
54228Robert Warchałowski02:57:50
55238Genadij Kozlovskij03:00:52
56290Piotr Kowalczyk.03:00:58
57256Jakub Kochańczyk03:00:59
58231Donaldas Zulys03:01:39
59204Giedrius Cenkus03:01:44
60205Karolis Dovidavicius03:02:08
61276Karol Grzesik03:02:08
62203Wojciech Ciepłowski03:02:58
63218Leszek Rogowski03:03:48
64259Marcin Magdziak03:04:07
65232Miroslav Kosteckij03:05:46
66270Marcin Klimczak03:06:57
67273Bartosz Chełmiński03:09:00
68287Marius Kubilius03:09:49
69234Jacek Troiński03:09:58
70274Jan Szczygielski03:11:01
71240Valentinas Blazevicius03:11:48
72289Tomasz Zakolski03:12:54
73288Agata Kąkiel03:13:07
74283Tomasz Kołacz03:13:57
75313Robert Millert03:14:54
76285Andrzej Pęczkowski03:15:02
77245Michał Jurkowski03:16:02
78269Michał Fabisiak03:16:38
79272Michał Janikowski03:18:04
80304Monika Olizarowicz03:18:07
81294Elena Ciuraite03:19:59
82254Gedyminas Rapolavicius03:21:25
83297Wojciech Silski03:22:00
84247Michał Rosiński03:24:46
85225Szymon Kalinowski03:26:39
86227Marek Marczak03:26:39
87201Jakub Detko03:26:45
88226Grzegorz Bałdyga03:26:59
89250Andrius Valiukevicius03:27:01
90243Maciej Krajewski03:27:48
91268Adam Kwaśniewski03:32:48
92237Michał Januszkiewicz03:32:57
93260Piotr Kozaryn03:33:42
94229Marcin Warchałowski03:35:01
95271Marcin Aleksiński03:44:42
96236Arnoldas Repecka03:48:42
97308Roman Jasiński03:50:50
98347Robert Spratek03:52:41
99333Anna Bilska03:58:37
100295Bartłomiej Banaszewski03:58:57
101244Adam Klemarczyk04:00:50
102311Vytautas Jankauskis04:08:08
103202Bartłomiej Suski04:14:12
104253Mindaugas Rapolavicius04:25:55
105279Katarzyna Kamińska04:32:41
106280Marek Kamiński04:33:00
107249Ewelina Kustra05:38:39
108248Paweł Rachwał05:39:03
109242Wojciech Trojan05:48:56
DNS278Maciej Płochocki00:00:00
DNS286Przemysław Kubiak00:00:00
DNS299Kamil Skoneczny00:00:00
DNS306Patryk Herc00:00:00
DNS307Piotr Polaków00:00:00

Lista startowa [SUDOVIA GRVL 2024]

Tracking:

Ultra – https://sudovia24.bbtracker.pl

Etapówka – https://sudovia24s1.bbtracker.pl/

Klasyk – https://sudovia24k.bbtracker.pl/

Sprint – https://sudovia24s.bbtracker.pl/

ETAPÓWKA – NIEDZIELA 8:00-8:59

GrupaGrupaNumerImię i Nazwisko
108:00:00279Katarzyna Kamińska
108:00:00333Anna Bilska
108:00:00304Monika Olizarowicz
108:00:00294Elena Ciuraite
108:00:00300Inga Paplauske
108:00:00282Katarzyna Sosna
108:00:00288Agata Kąkiel
208:03:00311Vytautas Jankauskis
208:03:00280Marek Kamiński
208:03:00347Robert Spratek
208:03:00253Mindaugas Rapolavicius
208:03:00295Bartłomiej Banaszewski
208:03:00244Adam Klemarczyk
208:03:00248Paweł Rachwał
208:03:00308Roman Jasiński
208:03:00247Michał Rosiński
208:03:00229Marcin Warchałowski
208:03:00260Piotr Kozaryn
208:03:00271Marcin Aleksiński
308:06:00202Bartłomiej Suski
308:06:00236Arnoldas Repecka
308:06:00226Grzegorz Bałdyga
308:06:00243Maciej Krajewski
308:06:00250Andrius Valiukevicius
308:06:00237Michał Januszkiewicz
308:06:00272Michał Janikowski
308:06:00274Jan Szczygielski
308:06:00313Robert Millert
308:06:00201Jakub Detko
308:06:00225Szymon Kalinowski
408:09:00285Andrzej Pęczkowski
408:09:00283Tomasz Kołacz
408:09:00227Marek Marczak
408:09:00269Michał Fabisiak
408:09:00268Adam Kwaśniewski
408:09:00273Bartosz Chełmiński
408:09:00305Povilas Gavelis
408:09:00270Marcin Klimczak
408:09:00298Grzegorz Zając
408:09:00245Michał Jurkowski
408:09:00254Gedyminas Rapolavicius
508:12:00259Marcin Magdziak
508:12:00303Paulius Macevicius
508:12:00203Wojciech Ciepłowski
508:12:00258Piotr Rosenbaum
508:12:00231Donaldas Zulys
508:12:00289Tomasz Zakolski
508:12:00234Jacek Troiński
508:12:00252Tomas Usevicius
508:12:00239Tadas Tuzikas
508:12:00228Robert Warchałowski
508:12:00240Valentinas Blazevicius
608:15:00290Piotr Kowalczyk.
608:15:00256Jakub Kochańczyk
608:15:00287Marius Kubilius
608:15:00235Antanas Budreckis
608:15:00296Marcin Przęzak
608:15:00261Zilvinas Rocevicius
608:15:00218Leszek Rogowski
608:15:00293Arunas Benkevicius
608:15:00264Tomasz Sierocki
608:15:00251Osvaldas Glebavicius
608:15:00265Jakub Kozłowski
608:15:00238Genadij Kozlovskij
608:15:00232Miroslav Kosteckij
708:18:00276Karol Grzesik
708:18:00215Piotr Piątek
708:18:00312Zenonas Urbonas
708:18:00310Maciej Przybylak
708:18:00230Vladimiras Jakovlevas
708:18:00222Marcin Dąbrowski
708:18:00309Tadas Ziliukas
708:18:00246Krzysztof Michałek
708:18:00255Jan Skorek
708:18:00233Eduard Beganskij
808:21:00267Jakub Styś
808:21:00263Piotr Kałużny
808:21:00291Aivaras Gavelis
808:21:00262Paweł Cyburt
808:21:00277Grzegorz Grześkiewicz.
808:21:00223Paweł Lewandowski
808:21:00224Michał Fedorowicz
808:21:00275Dominik Oględziński
808:21:00204Giedrius Cenkus
808:21:00329Gytis Glodems
808:21:00205Karolis Dovidavicius
808:21:00284Liutauras Sakalis
808:21:00257Paulius Tamosiunas
908:23:00217Michał Sawicz
908:23:00292Aurelijus Dailidonis
908:23:00211Vytautas Burokas
908:23:00302Michał Błażejewski
908:23:00207Tomas Morozovas
908:23:00301Kazimieras Kasteckas
908:23:00208Tadas Malinauskas
908:23:00220Elders Rust
908:23:00214Marius Ratkevičius
908:23:00216Kacper Zubiel
908:23:00209Andrius Jukna
908:23:00206Paulius Sanajevas
908:23:00241Edvinas Marcinkevicus
908:23:00266Kuba Perzyna
908:23:00213Edgaras Kovaliovas
908:23:00212Lukas Talacka
908:23:00200Elius Civilis

ETAPÓWKA – SOBOTA 8:00-8:59

GrupaGodzinaNumerImię i nazwisko
108:00:00249Ewelina Kustra
108:00:00279Katarzyna Kamińska
108:00:00333Anna Bilska
108:00:00294Elena Ciuraite
108:00:00304Monika Olizarowicz
108:00:00288Agata Kąkiel
108:00:00282Katarzyna Sosna
108:00:00300Inga Paplauske
208:03:00242Wojciech Trojan
208:03:00248Paweł Rachwał
208:03:00280Marek Kamiński
208:03:00253Mindaugas Rapolavicius
208:03:00202Bartłomiej Suski
208:03:00311Vytautas Jankauskis
208:03:00244Adam Klemarczyk
208:03:00295Bartłomiej Banaszewski
208:03:00347Robert Spratek
208:03:00308Roman Jasiński
308:06:00236Arnoldas Repecka
308:06:00271Marcin Aleksiński
308:06:00229Marcin Warchałowski
308:06:00260Piotr Kozaryn
308:06:00237Michał Januszkiewicz
308:06:00268Adam Kwaśniewski
308:06:00243Maciej Krajewski
308:06:00250Andrius Valiukevicius
308:06:00226Grzegorz Bałdyga
308:06:00201Jakub Detko
308:06:00225Szymon Kalinowski
308:06:00227Marek Marczak
308:06:00247Michał Rosiński
308:06:00297Wojciech Silski
308:06:00254Gedyminas Rapolavicius
408:09:00272Michał Janikowski
408:09:00269Michał Fabisiak
408:09:00245Michał Jurkowski
408:09:00285Andrzej Pęczkowski
408:09:00313Robert Millert
408:09:00283Tomasz Kołacz
408:09:00289Tomasz Zakolski
408:09:00240Valentinas Blazevicius
408:09:00274Jan Szczygielski
408:09:00234Jacek Troiński
408:09:00287Marius Kubilius
408:09:00273Bartosz Chełmiński
408:09:00270Marcin Klimczak
508:12:00232Miroslav Kosteckij
508:12:00259Marcin Magdziak
508:12:00218Leszek Rogowski
508:12:00203Wojciech Ciepłowski
508:12:00205Karolis Dovidavicius
508:12:00276Karol Grzesik
508:12:00204Giedrius Cenkus
508:12:00231Donaldas Zulys
508:12:00256Jakub Kochańczyk
508:12:00290Piotr Kowalczyk.
508:12:00238Genadij Kozlovskij
608:15:00228Robert Warchałowski
608:15:00312Zenonas Urbonas
608:15:00264Tomasz Sierocki
608:15:00296Marcin Przęzak
608:15:00298Grzegorz Zając
608:15:00239Tadas Tuzikas
608:15:00252Tomas Usevicius
608:15:00329Gytis Glodems
608:15:00293Arunas Benkevicius
608:15:00292Aurelijus Dailidonis
608:15:00303Paulius Macevicius
608:15:00230Vladimiras Jakovlevas
608:15:00261Zilvinas Rocevicius
608:15:00305Povilas Gavelis
708:18:00265Jakub Kozłowski
708:18:00251Osvaldas Glebavicius
708:18:00255Jan Skorek
708:18:00284Liutauras Sakalis
708:18:00222Marcin Dąbrowski
708:18:00246Krzysztof Michałek
708:18:00309Tadas Ziliukas
708:18:00310Maciej Przybylak
708:18:00224Michał Fedorowicz
708:18:00291Aivaras Gavelis
708:18:00275Dominik Oględziński
808:21:00277Grzegorz Grześkiewicz.
808:21:00262Paweł Cyburt
808:21:00258Piotr Rosenbaum
808:21:00257Paulius Tamosiunas
808:21:00223Paweł Lewandowski
808:21:00207Tomas Morozovas
808:21:00301Kazimieras Kasteckas
808:21:00267Jakub Styś
808:21:00233Eduard Beganskij
808:21:00235Antanas Budreckis
808:21:00263Piotr Kałużny
808:21:00217Michał Sawicz
808:21:00215Piotr Piątek
808:21:00302Michał Błażejewski
908:24:00211Vytautas Burokas
908:24:00214Marius Ratkevičius
908:24:00209Andrius Jukna
908:24:00219Jerzy Kościński
908:24:00216Kacper Zubiel
908:24:00266Kuba Perzyna
908:24:00206Paulius Sanajevas
908:24:00241Edvinas Marcinkevicus
908:24:00208Tadas Malinauskas
908:24:00220Elders Rust
908:24:00200Elijus Civilis
908:24:00213Edgaras Kovaliovas
908:24:00212Lukas Talacka

ULTRA – PIĄTEK 7:00-7:59

GrupaGodzinaNumer
107:00:00180EwaKrawiec
07:00:00179MariaŁuszczek
07:00:00178BeataJarmołowicz
07:00:00177AgnieszkaFąferek
07:00:009KatarzynaRams-Jemioło
07:00:00176IndrėRazvanovičiūtė
07:00:00175MalgorzataKutycka
07:00:00174ZuzannaKownacka
07:00:0038EwaKwiecińska
07:00:00126AstridCastelein
207:03:00173TomaszSmereczyński
07:03:00172WojciechSłowik
07:03:00171MariuszLuc
07:03:0066PiotrAdamczyk
07:03:0015ŁukaszChłystowski
07:03:00133AdamSkrzecz
07:03:00169DanielAduszkiewicz
07:03:00168KonradPaszkiewicz
07:03:00167StanislovasAndriuska
07:03:00166SebastianWitman
07:03:00165HubertMiśkiewicz
07:03:00164WojciechGrzesiok
307:06:00163RobertTrawiński
07:06:0016MarcinBrzemiński
07:06:00162ŁukaszBautembach
07:06:00161MarcinFraniel
07:06:0036JacekAdamczyk
07:06:00159MariuszMichalak
07:06:00158PawełBednarski
07:06:00157GrzegorzKapusta
07:06:00156PrzemysławLesman
07:06:00155MariuszWalczak
07:06:00154MarcinKępka
407:09:00153KrzysztofMiszewski
07:09:00152LadislavKeresztes
07:09:00151PiotrKościesza
07:09:00150KrzysztofBarczewski
07:09:00149NerijusSkridaila
07:09:00148AntanasSysas
07:09:00147PauliusBudrikis
07:09:0044BłażejGajownik
07:09:00146PatrykBielecki
07:09:00145AlgimantasAlksmantas
07:09:00144VaidotasBauzys
507:12:00143PauliusRimkevičius
07:12:00142MichałRyszka
07:12:00141MariuszDrwięga
07:12:00140RobertDuszyński
07:12:00139MarcinKoc
07:12:0085DomasDranginis
07:12:00138PauliusVaitkevičius
07:12:00137JonasDuoba
07:12:00136GrzegorzKolos
07:12:00135MarcinLiberadzki
07:12:00134RajmundPolak
607:15:00118TomaszMazurek
07:15:00132PrzemysławPoździej
07:15:00131ArkadiuszLabus
07:15:00130MarekFabiański
07:15:006DamianGienerowicz
07:15:00129MarcinNajewski
07:15:00128KrzysztofCzetyrko
07:15:00127MarekWiśniewski
07:15:00188JakubSzymański
07:15:00125PiotrBujak
07:15:00124PiotrKozłowski
707:18:00122JarosławJankowski
07:18:00121MariuszJankowski
07:18:00120DawidMeronów
07:18:00119BartoszJaworski
07:18:0050MarcinAndrzejewski
07:18:00117JakubWarzywoda
07:18:00116MateuszKendzior
07:18:00199MarekFlorczuk
807:21:00115SławomirKania
07:21:0032MarekSowulewski
07:21:00114JakubJerszynski
07:21:00113LudwikDyląg
07:21:00112JędrzejKomolka
07:21:0017RomanZielonka
07:21:00123AndrzejWróblewski
07:21:00110PawełRogowski
07:21:00109KonradPowroźnik
07:21:00108SylwesterRypina
907:21:0087RomanDrzewek
07:24:00107SławekJakusz-Gostomski
07:24:00106AdamKoselnik
07:24:00105
07:24:0013ŁukaszGregorczyk
07:24:00103ArkadiuszSzuflicki
07:24:0099PawełStypułkowski
07:24:00102LeonardasMarozas
07:24:0064RafałNarloch
07:24:0098JakubWierczuk
07:24:0014TomaszGórski
1007:24:0097MichałKołodziej
07:27:0096RadosławKłopotowski
07:27:0033AdamPieczyński
07:27:0095BalazsKovacs
07:27:0094MatasKirstukas
07:27:0093PiotrMazur
07:27:0092MaciejSkwara
07:27:0091BartłomiejKozieł
07:27:0090JuliuszKozieł
07:27:0089PatrykBetcher
07:27:007TomaszLawręc
1107:27:0071TomaszWawrzecki
07:30:0084WojciechChustecki
07:30:0083AdamWalentynowicz
07:30:0082DominikRogowiecki
07:30:0081MichałStępkowski
07:30:0080MarcinJankowski
07:30:0079MarcinWojtaś
07:30:0078TomaszFloriańczyk
07:30:008GrzegorzJemioło
07:30:0060MaciejCzerwiński
07:30:0076AdamSwajda
07:30:0075WojciechBorkowski
1207:30:0074MateuszPikos
07:33:0073ArkadiuszMalawski
07:33:0072PawełCepa
07:33:0070PiotrKuszyk
07:33:0068PawełRdzanek
07:33:0067ŁukaszWypchło
07:33:0065StanisławRuchlicki
07:33:0063PiotrByster
07:33:0062ArturGruszczyński
07:33:0061PrzemysławGręda
07:33:0077ŁukaszWeilandt
1307:33:0088AlexPołatyński
07:36:0059PiotrSzewc
07:36:00100MarcinCichoń
07:36:0058ŁukaszSzklarz
07:36:0057JarosławMyszkowski
07:36:0056WojciechJózwiak
07:36:0055MateuszModzelewski
07:36:0054TomasRazvanovicius
07:36:0053PiotrLubański
07:36:0052DariuszBanucha
07:36:0051JarekBinkowski
07:36:0019NorbertJasionek
1407:36:0049PrzemysławBrzóska
07:39:00111SzymonZagórski
07:39:0047JanZagórski
07:39:0046MarekSit
07:39:0045ŁukaszKolator
07:39:005SzymonSzerewicz
07:39:0043AdamOsenkowski
07:39:0022MariuszStaniek
07:39:00101BartekWolny
07:39:0041PrzemysławŻuk
07:39:0040JacekŻuk
1507:39:0021GrzesiekZwierz
07:42:0069MichałBors
07:42:0037RafałAłasa
07:42:0035MichałOżibko
07:42:0034PawełRachwał
07:42:0031MarcinRozlazly
07:42:0030DariuszRybicki
1607:42:0029SebastianSawicki
07:45:0028LukasStrasevicius
07:45:0027SzymonGrecko
07:45:0026TomaszKurczyk
07:45:0025TomaszWyszołmirski
07:45:0024WojciechJóźwiak
07:45:0023WojciechPokwicki
07:45:0039MichałŻebrowski
07:45:0020MaciejŚwierczyński

ETAPÓWKA – PIĄTEK 8:00-8:59

GrupaGodzinaNumer
108:00:00201JakubDetko
08:00:00202BartłomiejSuski
08:00:00203WojciechCiepłowski
08:00:00204GiedriusCenkus
08:00:00205KarolisDovidavicius
08:00:00206pauliussanajevas
08:00:00207TomasMorozovas
08:00:00208TadasMalinauskas
08:00:00209AndriusJukna
08:00:00211VytautasBurokas
08:00:00212LukasTalačka
08:00:00213EdgarasKovaliovas
08:00:00200ElijusCivilis
08:00:00214MariusRatkevičius
208:03:00215PiotrPiątek
08:03:00216KacperZubiel
08:03:00302MichałBłażejewski
08:03:00217MichałSawicz
08:03:00218LeszekRogowski
08:03:00219JerzyKościński
08:03:00220EldersRust
08:03:00223PawełLewandowski
08:03:00256JakubKochańczyk
08:03:00224MichałFedorowicz
308:06:00225SzymonKalinowski
08:06:00226GrzegorzBałdyga
08:06:00227MarekMarczak
08:06:00228RobertWarchałowski
08:06:00229MarcinWarchałowski
408:09:00230VladimirasJakovlevas
08:09:00231DonaldasŽulys
08:09:00232MiroslavKosteckij
08:09:00233EduardBeganskij
08:09:00235AntanasBudreckis
08:09:00236ArnoldasRepečka
08:09:00238GenadijKozlovskij
08:09:00239TadasTuzikas
08:09:00240ValentinasBlazevicius
08:09:00241EdvinasMarcinkevičius
508:12:00242WojciechTrojan
08:12:00243MaciejKrajewski
08:12:00244AdamKlemarczyk
08:12:00245MichalJurkowski
08:12:00234JacekTroinski
08:12:00246KrzysztofMichałek
08:12:00247MichałRosiński
08:12:00248PawełRachwał
08:12:00249EwelinaKustra
608:15:00250AndriusValiukevicius
08:15:00251OsvaldasGlebavičius
08:15:00252TomasUsevicius
08:15:00253MindaugasRapolavičius
08:15:00254GediminasRapolavicius
08:15:00255JanSkorek
08:15:00222MarcinDąbrowski
08:15:00257PauliusTamosiunas
708:18:00258PiotrRosenbaum
08:18:00259MarcinMagdziak
08:18:00333AnnaBilska
08:18:00260PiotrKozaryn
08:18:00261ZilvinasRocevicius
08:18:00262PawełCyburt
08:18:00263PiotrKalużny
08:18:00264TomaszSierocki
08:18:00265JakubKozłowski
08:18:00266KubaPerzyna
08:18:00267JakubStyś
808:21:00268AdamKwaśniewski
08:21:00269MichałFabisiak
08:21:00270MarcinKlimczak
08:21:00271MarcinAleksiński
08:21:00272MichalJanikowski
08:21:00273BartoszChelminski
08:21:00274JanSzczygielski
08:21:00275DominikOględziński
08:21:00276KarolGrzesik
08:21:00277GrzegorzGrzeskiewicz
908:24:00278MaciejPlochocki
08:24:00279KatarzynaKamińska
08:24:00280MarekKamiński
08:24:00281RobertSpratek
08:24:00282KatazinaSosna
08:24:00283TomaszKołacz
08:24:00284LiutaurasSakalis
08:24:00237MichalJanuszkiewicz
08:24:00285AndrzejPęczkowski
08:24:00286PrzemysławKubiak
1008:27:00287MariusKubilius
08:27:00288AgataKąkiel
08:27:00289TomaszZakolski
08:27:00290PiotrKowalczyk
08:27:00313RobertMillert
08:27:00291AivarasGavelis
08:27:00292AurelijusDailidonis
08:27:00293ArunasBenkevicius
08:27:00294ElenaCiuraite
1108:30:00295BartłomiejBanaszewski
08:30:00296MarcinPrzęzak
08:30:00297WojeciechSilski
08:30:00298GrzegorzZając
08:30:00299KamilSkoneczny
08:30:00300IngaPaplauske
08:30:00301KazimierasKasteckas
08:30:00303PauliusMacevicius
08:30:00304MonikaOlizarowicz
1208:33:00305PovilasGavelis
08:33:00306PatrykHerc
08:33:00307PiotrPolaków
08:33:00308RomanJasiński
08:33:00309TadasZiliukas
08:33:00310MaciejPrzybylak
08:33:00311VytautasJankauskis
08:33:00312ZenonasUrbonas

KLASYK – SOBOTA 9:00-9:59

Lp.GodzinaNumer startowyNazwiskoImię
109:00:00353BogorodzMateusz
109:00:00400CeckowskiMariusz
109:00:00352DeptułaTomasz
109:00:00357KazukiewiczTomasz
109:00:00354KrawczykSławek
109:00:00500KucharczykMarcin
109:00:00351MalakPaweł
109:00:00404TimczenkoArtur
109:00:00356ZajkowskiSzymon
209:03:00365BiendzioEmilian
209:03:00359DawidejtPaweł
209:03:00367DuszyńskiKrzysztof
209:03:00360GierulskiMarcin
209:03:00366Łapińskikrzysztof
209:03:00361PerkowskiMateusz
209:03:00363RydelPaweł
209:03:00362SurmaczDawid
209:03:00364SurmaczMirosław
309:06:00379KozielewskiŁukasz
309:06:00370MakowskiWojciech
309:06:00377MendrzyckiMariusz
309:06:00378PachulskiDAMIAN
309:06:00376PietruszkiewiczWaldemar
309:06:00373PopielPatryk
309:06:00368SinkiewiczFilip
309:06:00375StudzinskiMateusz
309:06:00372SzejbutTomasz
309:06:00371WitkowskiHubert
309:06:00374ZukovasMaksimas
409:09:00385AnolikCzesław
409:09:00381BaranowskiDawid
409:09:00383DYKGRZEGORZ
409:09:00369FalkiewiczKrzysztof
409:09:00380KluskaMichał
409:09:00386KoniuszewskiPiotr
409:09:00382RycharskiŁukasz
409:09:00384SafiańskiSeweryn
509:12:00538DudkaKamila
509:12:00496GodlewskaAgata
509:12:00497KickaAleksandra
509:12:00499LatvelyteBrigida
509:12:00399PACHULSKAEWELINA
509:12:00396PelikszeSylwia
509:12:00397PełkaIzabela
509:12:00401PostekKatarzyna
509:12:00395RycharskaBogumiła
509:12:00394SadowskaDominika
509:12:00398ŚramaMałgorzata
609:15:00390BogdanowiczMarcin
609:15:00405KuczyńskiRobert
609:15:00536MarciszewskiSzczepan
609:15:00392MazurekAdam
609:15:0032PtaszyńskiBartosz
609:15:00402RosińskiMarek
609:15:00393SadowskiMarcin
609:15:00403SikorskiTomasz
609:15:00391SokolnickiAndrzej
609:15:00387ŻochowskiMarcin
609:15:00389ŻochowskiŁukasz
709:18:00411DabusinskasStanislovas
709:18:00410DausaTomas
709:18:00407DubininkasAudrius
709:18:00432JarzyńskiJacek
709:18:00413KondratowiczBartek
709:18:00406KubikTomasz
709:18:00412MarcysiakMikołaj
709:18:00408MatuliauskasDarius
709:18:00409MereskeviciusLaurynas
709:18:00414RozmiekiKrzysztof
809:21:00421BobinArunas
809:21:00418GrochowskiPiotr
809:21:00422JankowskiArwid
809:21:00415KucharskiMarcin
809:21:00419ŁukaszewiczAlgis
809:21:00417MazurekPaweł
809:21:00424MilewskiMarcin
809:21:00416OgórekMichał
809:21:00423ŚniatkowskiKarol
909:24:00426BociągSzymon
909:24:00431CzajkowskiTomek
909:24:00429GrabowskiPaweł
909:24:00427Greń-FlorczukKamil
909:24:00433KozłowskiMaciej
909:24:00434LorensMarcin
909:24:00428NikonowiczMarcin
909:24:00425SroczyńskiMarcin
909:24:00549SuralDariusz
909:24:00450WacławskiWojciech
909:24:00430ZielkeAdrian
1009:27:00420CeglarzMarek
1009:27:00440GąsikPiotr
1009:27:00441GozderaPatryk
1009:27:00436KozakTomasz
1009:27:00439KrawczykPaweł
1009:27:00518MarczukMariusz
1009:27:00435PalimąkaKrzysztof
1009:27:00437TalbierskiJerzy
1009:27:00442WissuwaJędrzej
1009:27:00438ZgorzałekAntoni
1109:30:00443BoryszewskiPaweł
1109:30:00537GłowackiJakub
1109:30:00449KowalskiZbyszek
1109:30:00445KrokasMindaugas
1109:30:00451SzczęśniakArkadiusz
1109:30:00452UnderaviciusEdvinas
1109:30:00453VanagasVoldemaras
1109:30:00446WadasMarcin
1109:30:00447WłodarczykMarcin
1109:30:00448zajkowskimariusz
1209:33:00461BielskiMarcin
1209:33:00458GrigaravičiusJustas
1209:33:00462JerenkiewiczMarcin
1209:33:00455MarchelKarol
1209:33:00454MikulskiŁukasz
1209:33:00459NadanyMariusz
1209:33:00457PauliukonisIgnas
1209:33:00463PtasińskiAdam
1209:33:00460SkalskiTomasz
1209:33:00456
1309:36:00444AndrysBartosz
1309:36:00473CieślaRyszard
1309:36:00470JasińskiKamil
1309:36:00471KoperJarosław
1309:36:00464KrajczyńskiMarek
1309:36:00465PanuśMarcin
1309:36:00472SzczechowiczŁukasz
1309:36:00469ŚledzikDaniel
1309:36:00467WojtczukWojciech
1309:36:00468ZadrożnyTomasz
1409:39:00483BrazauskasAndrius
1409:39:00476BuczyńskiTomasz
1409:39:00478CumberŁukasz
1409:39:00479GrzewińskiMaciej
1409:39:00482JanulevičiusTomas
1409:39:00480LebedenkoNikolajus
1409:39:00481MartinkusMantas
1409:39:00477MitrowskiMariusz
1409:39:00475StecRobert
1409:39:00474
1509:42:00486BaliukonisDomas
1509:42:00489BiałekMarcin
1509:42:00488BrulinskiJakub
1509:42:00490BytnerBartosz
1509:42:00484CieślukKrzysztof
1509:42:00492LeontyevValery
1509:42:00493MioduszewskiArtur
1509:42:00485MyszkowskiPiotr
1509:42:00491PłochockiMaciej
1509:42:00487ŽukauskasAlbertas
1609:45:00501DudkiewiczDaniel
1609:45:00495DuśkoDaniel
1609:45:00502GrigasLaurynas
1609:45:00507JasińskiKrzysztof
1609:45:00504JurgaitisMantas
1609:45:00498KraszewskiBogdan
1609:45:00503KvajauskasPovilas
1609:45:00505MrowiecKamil
1609:45:00506SimenasKarolis
1609:45:00494WoźnicaŁukasz
1709:48:00517BigoszewskiMichał
1709:48:00509JuraMateusz
1709:48:00511KożuszekMaciej
1709:48:00513MaciuleviciusPaulius
1709:48:00510MarszałekMarcin
1709:48:00516PolaszekMateusz
1709:48:00515SabanasMantas
1709:48:00508SienickiŁukasz
1709:48:00514SrokaGrzegorz
1709:48:00512StarczewskiMaciej
1809:51:00526BeiniuteRasa
1809:51:00521BilińskiPiotr
1809:51:00525CzarnowskiRobert
1809:51:00523JedlińskiPrzemek
1809:51:00522PeciakowskiRobert
1809:51:00528RazmaStasys
1809:51:00527SkórkaPaweł
1809:51:00520SmikusJulius
1809:51:00524SutorThomas
1809:51:00519SzeligaMikołaj
1909:54:00531DrabarekTomasz
1909:54:00533GarczarczykTomasz
1909:54:00350GorloKamil
1909:54:00534HajdukiewiczTomasz
1909:54:00535KardaszWaldemar
1909:54:00532PorębaTomasz
1909:54:00529SvirskasKarolis
1909:54:00530SztachanskiTomasz
1909:54:0035MichałOżibko

SPRINT – SOBOTA 10:00

GodzinaNumer startowyImięNazwisko
10:00:00575ValerijaBenkeviciene
10:00:00666EmanuelCamilo Silva De Conceição
10:00:00577MikołajChocieszyński
10:00:00557NataliaCybis
10:00:00562MichałDubiński
10:00:00567JanuszDuk
10:00:00556RafałGajdulewicz
10:00:00568DomasGedvilas
10:00:00570AdamGiedrojć
10:00:00573SzymonGulbierz
10:00:00572TomasJonavičius
10:00:00578PawełKordys
10:00:00560KarolLutyński
10:00:00564DariuszŁugowski
10:00:00579MariuszMacegoniuk
10:00:00558MartinMarcinkevič
10:00:00555StefanMikulski
10:00:00559MateuszRochowiak
10:00:00561EdgarasSkardinskas
10:00:00571AidasStaskevicius
10:00:00566DamianStruczewski
10:00:00574TadeuszSzyszkowski
10:00:00563SarunasUrbelis
10:00:00569ElžbietaVolk
10:00:00565Artūras JuozasVyšniauskas
10:00:00580JagodaZywicka
10:00:00576MarzenaŻuk

Komunikat startowy Sudovia Gravel 2024

K omunikat startowy

SUDOVIA GRAVEL 2024

  1. BAZA ZAWODÓW

Bazą zawodów będzie ośrodek WOSiR Szelment (Szelment 2, 16-404 Jeleniewo), gdzie będzie zlokalizowane biuro zawodów, start oraz meta.

Link do lokalizacji google: https://maps.app.goo.gl/M1uTL6ymYkb5SBe88

  • BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów zostanie otwarte w czwartek, 16 maja o godzinie 15:00 i będzie zlokalizowane w budynku WOSiR Szelment

  • PARKING

Dla uczestników przewidziane są dwa duże bezpłatne parkingi przy ośrodku WOSiR. Prosimy o rozsądne parkowanie i wykorzystanie przestrzeni żeby wystarczyło dla wszystkich uczestników.

  1. PRZED STARTEM

Do startu w ramach zasad obowiązujących w regulaminie wyścigu będą osoby, które opłaciły pakiet startowy i pojawiły się na starcie w wyznaczonym przez organizatora czasie.

Aby uczestnik został dopuszczony do startu konieczne będzie podpisanie oświadczenia przygotowanego przez organizatora oraz klauzuli RODO o przetwarzaniu danych osobowych.

Uwaga: oświadczenie trzeba podpisać osobiście. Nie ma możliwości podpisywania za kogoś z tak zwanego „upoważnienia”.

Oświadczenie dołączone jest do komunikatu. Można je wcześniej wydrukować, podpisać i dostarczyć przy odbiorze pakietu startowego. Przyspieszy to wydawanie pakietów.

Na miejscu będą oczywiście także oświadczenia do wypełnienia.

  • ODBIÓR TRACKERÓW

Wydawanie trackerów GPS do monitoringu uczestników przewidziane jest na dzień startu. Każdy uczestnik będzie musiał zgłosić się minimum 15 minut przed swoim startem do stanowiska wydawania urządzeń, które zlokalizowane będzie w obszarze start/meta.

Uczestnicy wyścigu etapowego pobierają przed każdym etapem tracker i zdają go na mecie każdego dnia.

  • DEPOZYT

Uczestnicy będą mogli złożyć spakowany depozyt w biurze zawodów w wyznaczonym do tego miejscu. Rzeczy będą oznaczone danymi uczestnika i będą oczekiwały na odbiór w biurze do końca trwania zawodów.

  • SERWIS ROWEROWY

Przed startem oraz na mecie będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu, który zapewnia nasz partner Góra Rowerska sklep i serwis z Suwałk (uwaga: serwis dla uczestników jest bezpłatny w ramach regulacji, poprawek, drobnych usterek, porad. Jeśli zachodzi konieczność wymiany elementu na nowy, trzeba liczyć się z kosztami jego zakupu)

Serwis będzie dostępny w czwartek od godziny 17, przed startem każdego z etapów/formatów oraz na mecie w piątek oraz sobotę.

  • ODPRAWY PRZED STARTEM

W czwartek 16.05 o godz. 20:00 zaplanowana jest odprawa na tarasie restauracji w WOSiR Szelment. Odprawy będą też prowadzone przed każdym z etapów w godzinach popołudniowo-wieczornych.

  • ODBIÓR PAKIETÓW W DZIEŃ STARTU

Możliwy jest także odbiór pakietu startowego rano w dzień startu.

  • PROFILÓWKI

Uczestnicy każdego formatu dostaną w pakietach startowych naklejki z profilami trasy, gdzie zaznaczone będą najważniejsze punkty na trasie.

  1. ROZKŁAD JAZDY SUDOVIA GRAVEL 2024

CZWARTEK:

15:00 – otwarcie biura zawodów

20:00 – odprawa przed startem

PIĄTEK:

6:30 – 8:00 – start ULTRA

8:00-9:00 – start Etap 1

SOBOTA:

8:00-9:00 – start Etap 2

9:00-10:00 – start Klasyk

10:00-11:00 – start Sprint + eSprint

NIEDZIELA:

8:00-9:00 – start Etap 3

  • RYWALIZACJA O TYTUŁY KRÓLOWEJ I KRÓLA GÓR

Zaplanowana jest rywalizacja o tytuły Królowej i Króla Gór. Rywalizacja odbędzie się na trasie wyścigu KLASYK, a jej klasyfikacja będzie liczona na podstawie wyników z segmentów aplikacji STRAVA. W rywalizacji zatem mogą wziąć udział wyłącznie osoby korzystające z tej platformy.

Segmenty będą oznaczone tabliczkami (początek i koniec), są także wprowadzone do STRAVY:

1 segment: https://www.strava.com/segments/18630597

2 segment: https://www.strava.com/segments/15183143

3 segment: https://www.strava.com/segments/21537078

  1. START WYŚCIGU
  • GRUPY STARTOWE

Start do wyścigu odbywa się w grupach maksymalnie 15 osobowych, które będą startować co kilka minut. Lista startowa z grupami i godzinami startów zostanie opublikowana nie później niż 48 godzin przed startem wyścigu.

  • START ULTRA I ETAPU 1

Uwaga: Start ULTRA i Etapu nr 1 w piątek 17 maja odbędzie się z pomostu ośrodka WOSiR nad Jeziorem Szlement. Dokładna lokalizacja:

https://maps.app.goo.gl/14TM2FcS17vfEoJJ9

Etapy nr 2 i 3, KLASYK, SPRINT oraz eSprint startują spod ośrodka WOSiR (start w pobliżu parkingów)

  • START

Pierwsze kilometry trasy prowadzą drogą publiczną, dlatego uczestnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad przewidzianych w kodeksie ruchu drogowego.

Uczestnicy zobowiązani są do jazdy po wyznaczonym śladzie. Trasa dostępna jest w formie pliku gpx., który został dostarczony drogą elektroniczną.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość niewielkich modyfikacji trasy tuż przed startem zawodów,zmiany są wprowadzana wyłącznie w przypadku niespodziewanych sytuacji, o których organizatorzy nie mogli się dowiedzieć przed startem. Uruchamiana jest wówczas masowa komunikacja do uczestników dostępnymi środkami celem aktualizacji pliku gpx w urządzeniach nawigujących.

  • TRACKERY

Organizatorzy zapewniają trackery GPS, które nie służą do nawigowania, lecz jedynie do monitorowania pozycji i sprawdzania zgodności przejazdu z wyznaczoną trasą. Urządzenia do nawigacji uczestnicy muszą zapewnić sobie sami.

Dostarczone trackery GPS mają wbudowaną baterię i będą naładowane w dniu startu. Baterie wytrzymują zazwyczaj cały wyścig, ale warto sprawdzić stan naładowania po 24 godzinach. Szczegółowe instrukcje każdy uczestnik otrzyma w momencie odbioru trackera.

UWAGA: Tracker GPS jest urządzeniem elektronicznym, dlatego należy zadbać o jego należyte zabezpieczenie podczas udziału w wyścigu. Nie powinien być narażony na kontakt z wodą. Przy wydaniu jest pakowany w folię, której nie należy zdejmować bez przyczyny!

Przypadki zniszczenia lub zagubienia trackera (bez możliwości jego namierzenia) będą skutkowały karą finansową w wysokości 500 zł nakładaną na uczestnika.

  • LIMITY CZASOWE

Limit czasowy na ukończenie formatu ULTRA upływa w niedzielę 19 maja o godzinie 22:00

Limit czasowy na ukończenie każdego z etapów ETAPÓWKI mija o północy każdego dnia.

Limit czasowy na ukończenie formatu KLASYK upływa w sobotę 18 maja o godzinie 24:00

Limit czasowy na ukończenie formatu SPRINT oraz eSPRINT upływa w sobotę 18 maja o godzinie 20:00.

  • MASAŻE SPORTOWE I REGENERACYJNE

Podczas weekendu wyścigowego będą dostępne masaże sportowe i regeneracyjne w bazie zawodów. Usługę będą wykonywać dwie doświadczone i wykwalifikowane masażystki. Zapisy bazie wyścigu.

  1. TRASA

Trasa w maksymalnym stopniu poprowadzona jest drogami szutrowymi. Będą jednak występować odcinki asfaltowych dróg publicznych. Uczestnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności, stosowania się do zasad kodeksu ruchu drogowego, a także zadbania o obowiązkowe oświetlenie w warunkach pogarszającej się widoczności. W celu poprawy bezpieczeństwa organizatorzy rekomendują używanie oświetlenia na wszystkich publicznych odcinkach również w ciągu dnia oraz używanie akcesoriów odblaskowych podczas jazdy po zmroku.

Organizatorzy zalecają równe rozłożenie sił na dystans całego wyścigu, ponieważ pagórkowaty teren będzie od startu do mety.

  • ZAKAZ ŚMIECENIA

Na całej trasie oraz w jej okolicach obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia. Wszystkie udowodnione przypadki zostawiania opakowań po żelach, napojach, posiłkach będą skutkowały dożywotnią dyskwalifikacją.

  • SAMOWYSTARCZALNOŚĆ

Na trasie zakazana jest zaplanowana pomoc z zewnątrz od osób trzecich, chyba, że jest ona dostępna dla wszystkich uczestników. Uczestnicy mogą korzystać z bufetów wystawionych otwarcie dla wszystkich zawodników przez organizatora.

Organizatorzy dają zgodę na rezerwację noclegów na trasie wyścigu przed rozpoczęciem rywalizacji. Uczestnicy proszeni są o rozważne planowanie swoich możliwości i nie blokowanie noclegów innym osobom jeśli wiedzą, że nie dojadą do danego punktu. W takich sytuacjach rezerwacje noclegów powinny być niezwłocznie odwoływane.

Wyścig ma charakter samowystarczalny, ale ma on też formę przygody i budowania dobrych relacji. Jeżeli któryś z uczestników ma problem techniczny lub każdy inny, nie przejeżdżajcie obojętnie. Wzajemna pomoc między zawodnikami jest zawsze mile widziana i wpisuje się w zasady fair play.

Jeżeli na trasie pojawią się nieoczekiwane okoliczności (na przykład wypadek, pożar czy inne zdarzenia losowe) i będzie ona nieprzejezdna, należy dokonać możliwie najkrótszego i bezpiecznego objazdu. Wszystkie takie zdarzenia będą rejestrowane i uwzględnione/skorygowane w końcowym czasie.

  • KOMUNIKACJA Z ZAWODNIKAMI/ORGANIZATORAMI PODCZAS WYŚCIGU

Organizatorzy będą porozumiewać się z uczestnikami w trakcie wyścigu za pomocą grupy na komunikatorze WhatsApp. Na czas trwania wyścigu komunikaty mogą wysyłać tylko organizatorzy. Kontakt ze strony uczestników w stronę organizatorów może być realizowany tylko telefonicznie.

  • UCZCIWA RYWALIZACJA

Przejazdy wszystkich uczestników są rejestrowane przez trackery GPS z możliwością odtworzenia wstecz dokładnej trasy. Rejestrowane są także dokładne międzyczasy. Wszystkie nieprawidłowości czy próby skracania będą rejestrowane przez sędziego głównego zawodów. W zależności od skali oszustwa będą możliwe kary czasowe za każdy ominięty/skrócony kilometr, a w przypadki ordynarnego skrócenia trasy łamiącego zasady uczciwej rywalizacji będą skutkować dyskwalifikacją z wyników wyścigu.

W razie stwierdzenia nieprawidłowości uczestnicy będą mogli złożyć protest na mecie, który będzie rozpatrywany na podstawie zarejestrowanego przejazdu oraz międzyczasów.

  1. META ZAWODÓW

Meta zawodów każdego z formatów będzie zlokalizowana przy ośrodku WOSiR Szelment.

Po przekroczeniu mety zawodnik musi zdać tracker GPS organizatorom.

Każdy zawodnik, który przekroczy linię mety w limicie czasu otrzyma pamiątkowe trofeum. (zawodnicy etapówki trofeum otrzymują po ukończeniu wszystkich etapów)

Dla każdego uczestnika na mecie przewidziany jest posiłek regeneracyjny w formie mięsnej lub wegetariańskiej oraz triumfalne piwo.

  • MYJKA DLA ROWERÓW

Na mecie będzie przygotowane stanowisko mycia rowerów.

  1. POMOC I POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU WYCOFANIA Z ZAWODÓW

Jeżeli uczestnik stwierdza konieczność wycofania się z rywalizacji zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie organizatora.

Zawodnik, który wycofał się z wyścigu i nie przewiduje wizyty w biurze zawodów, zobowiązany jest odesłać trakcer GPS w ciągu 5 dni roboczych.

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW

Paweł: (+ 48) 606 277 157

Filip: (+48) 793 080 237

Należy zgłaszać tą drogą wycofania, konieczność udzielenia pomocy medycznej lub problemy z trackerami GPS. Prosimy o nie nadużywanie numeru alarmowego i kontakt wyłącznie w sprawach wyżej wymienionych.

INNE UWAGI:

  • Uważajcie na psy przy gospodarstwach. Dołożyliśmy wszelkich starań aby poinformować mieszkańców o wyścigu i zaapelowaliśmy do mieszkańców o współpracę w tym zakresie.
  • Wszystkie odpowiedzi na pytania uzyskacie także w biurze zawodów. Będziemy do Waszej dyspozycji przed, w trakcie i po wyścigu.
  1. KILOMETRÓWKA

WYŚCIG ETAPOWY:

Etap 1:

3 km  – uwaga skrzyżowanie z drogą numer 8, zachowaj ostrożność

9 km – niestrzeżony przejazd przez tory

20 km – przejazd przez drogę Suwałki – Sejny. 

21 km – Stary Folwark – sklep, restauracje

26 km – Cimochowizna

40 km – Słupie, zatoka nad Wigrami

45 km – Gawrych Ruda

54 km – przejazd przez drogę Suwałki – Sejny

72 km – uwaga skrzyżowanie z drogą numer 8, zachowaj ostrożność. Kilkadziesiąt metrów jazdy samą drogą numer 8.

Etap 2:

6 km – przejazd przez drogę wojewódzką, uwaga

25 km – premia górska Bachanowo

47 km – premia górska Marianka

57 km – bufet, urząd gminy Rutka-Tartak, sklepy

74 km – premia górska Góra Rowelska

80 km – Wiżajny, sklepy

100 km – Rutka-Tartak, sklepy, możliwość zjazdu do bufetu (500 metrów)

102 km – punkt z Lemoniadą w Pobondziach

108 km – Smolniki, sklep, punkty widokowe

126 km – Góra Zamkowa, punkt widokowy

139 km – Jeleniewo

Etap 3:

9 km – uwaga skrzyżowanie z drogą numer 8, zachowaj ostrożność

19,20,21 km – przejazdy przez tory kolejowe

38 km – Smolany

62 km – Puńsk – sklepy

74 km – przejazd nad Via Balticą, uwaga nie pomyl drogi

84 km – Becejły

KLASYK:

6 km – przejazd przez drogę wojewódzką, uwaga

25 km – premia górska Bachanowo

47 km – premia górska Marianka

57 km – bufet, urząd gminy Rutka-Tartak, sklepy

74 km – premia górska Góra Rowelska

80 km – Wiżajny, sklepy

91 km – wjazd na Litwę w Sudawskich

107 km – wjazd do Polski w Ejszeryszkach

116 km – Rutka-Tartak, sklepy, możliwość zjazdu do bufetu (500 metrów)

120 km – punkt z Lemoniadą w Pobondziach

127 km – Smolniki, sklep, puknty widokowe

145 km – Góra Zamkowa, punkt widokowy

157 km – Jeleniewo

SPRINT:

5 km – Jeleniewo, uwaga, kilkadziesiąt metrów po drodze wojewódzkiej

10 km – Góra Zamkowa, punkt widokowy

15 km – premia górska Bachanowo

18 km – Błaskowizna, Jezioro Hańcza

29 km – Smolniki, sklep

40 km – Góra Rowelska

58 km – bufet, urząd gminy Rutka-Tartak, sklepy

76 km – Jeleniewo, jazda drogą wojewódzką

ULTRA:

3 km  – uwaga skrzyżowanie z drogą numer 8, zachowaj ostrożność

9 km – niestrzeżony przejazd przez tory

20 km – przejazd przez drogę Suwałki – Sejny. 

21 km – Stary Folwark – sklep, restauracje

26 km – Cimochowizna

40 km – Słupie, zatoka nad Wigrami

45 km – Gawrych Ruda

54 km – przejazd przez drogę Suwałki – Sejny

72 km – uwaga skrzyżowanie z drogą numer 8, zachowaj ostrożność. Kilkadziesiąt metrów jazdy samą drogą numer 8

77 km – przejazd przez drogę wojewódzką, uwaga

95 km – premia górska Bachanowo

118 km – premia górska Marianka

128 km – bufet, urząd gminy Rutka-Tartak, sklepy

146 km – premia górska Góra Rowelska

150 km – Wiżajny, sklepy

164 km – wjazd na Litwę, uwaga brak sklepów na Litwie

170 km – Pavistytis, skręć w lewo

179 km – Pavistytis, znów skręć w lewo

213 km – wjazd do Polski

222 km – Rutka Tartak – na rondzie prosto! możliwość zjazdu do bufetu (500m) i sklepów

231 km – Smolniki, sklep

284 km – Rutka -Tartak, na rondzie skręć w prawo! możliwość zjazdu do bufetu (500m) i sklepów

307 km – wjazd na Litwę

313 km – wjazd do Polski

317 km – Puńsk, sklepy

335 km – wjazd na Litwę

343 km – wjazd do Polski

375 km – Smolany, sklep czynny w piątek i sobotę

406 km – przejazd przez drogę numer 8

Wyniki [Sudovia Gravel 2023]

Etapówka

Nr startowyImięNazwiskoEtap #1Etap #2Etap #3Suma
27ElijusCivilis03:00:3905:36:0704:18:3312:55:19
92DawidMarkiel03:01:0405:48:3204:23:5613:13:32
91JerzyKościński02:58:3605:51:5204:23:5713:14:25
90KacperZubiel02:58:3605:51:5304:23:5813:14:27
34AntanasSysas03:09:5605:59:1304:27:5313:37:02
29KarolisJudelevicius03:10:0305:59:4004:27:5213:37:35
32MiroslavMiliuskevic03:10:0105:59:4704:27:5413:37:42
26PauliusBudrikis03:10:0005:59:4704:27:5813:37:45
68WojciechSyrwid03:10:5706:10:4104:28:0413:49:42
97AdrianCzyż03:07:5106:25:4304:31:5114:05:25
75JanSkorek03:15:3506:26:0404:31:3514:13:14
47MarcinPiechocki03:20:5206:27:0604:31:0214:19:00
18EduardBeganskij03:12:4806:32:5504:37:3014:23:13
87GrzegorzZając.03:22:0606:28:4204:32:5614:23:44
73NikodemSolski03:12:5106:26:0804:45:0014:23:59
35BartoszStachowiak03:22:4506:33:0304:37:0014:32:48
51BartoszSobanek03:19:4906:15:5304:57:2614:33:08
20VladimirasJakovlevas03:13:4706:32:5004:51:5214:38:29
77DominikOględziński03:24:0206:31:4704:54:0514:49:54
48PiotrGruba03:20:5906:51:3804:40:4814:53:25
33GiedriusCenkus03:45:3406:06:5505:04:5414:57:23
60MichałFedorowicz03:30:4006:40:5604:46:5114:58:27
84MarcinPrzęzak03:22:0606:28:4305:14:4615:05:35
19MiroslavKosteckij03:45:5506:44:4304:47:5115:18:29
17EwelinaCywińska03:35:5206:53:4404:59:3915:29:15
96ŁukaszŁawczys03:36:4106:56:4605:02:5015:36:17
81TomaszWyszołmirski03:25:0607:05:4605:10:2915:41:21
72ŁukaszMajcher03:31:5107:27:5205:20:4916:20:32
30KarolisPerauskas03:51:4807:17:0405:16:5916:25:51
74PawełRydel03:33:0807:26:0705:36:4116:35:56
59MariuszDallemura03:33:4207:16:5005:46:3616:37:08
28JustasStanciauskas03:51:4807:14:5505:30:3716:37:20
46MichałLaskowski03:40:5807:29:0605:29:1116:39:15
41AndrzejSosna03:42:3207:27:4905:40:5416:51:15
1MonikaOlizarowicz03:43:4807:30:0605:37:3616:51:30
63KamilGorlo03:30:4507:38:1305:46:5716:55:55
21ArnoldasRepecka03:45:4907:45:1505:27:4616:58:50
85AndrzejPęczkowski03:54:5207:45:5105:34:0017:14:43
56PrzemysławKubiak03:54:5507:48:5305:34:0017:17:48
80GedyminasRapolavicius03:55:0107:25:0706:04:4917:24:57
70MarcinCzekaj03:55:4307:45:5005:54:5517:36:28
69JarekCzekaj03:57:5207:46:0605:54:5717:38:55
76MichałFabisiak03:30:1107:31:1506:54:0617:55:32
23JarosławWasiak04:02:5807:59:0405:56:5017:58:52
58PiotrSieńko03:33:5108:38:4205:49:4518:02:18
49PrzemysławMagnuszewski03:50:2208:14:4406:00:5118:05:57
50PawełMańkowski03:52:0308:14:4406:01:0318:07:50
37RobertMillert03:48:4508:07:0406:34:4118:30:30
38KonradSioma04:03:4208:07:0406:31:0218:41:48
57MarcinAdamowski04:44:5408:46:5105:10:4118:42:26
25AdamStrzelczyk04:27:4808:24:5606:00:0118:52:45
16AgataMikołajczyk04:02:3908:08:0207:12:4419:23:25
52MaciejKrajewski04:17:0708:56:2706:30:0019:43:34
78RomanJasiński04:07:4909:15:0406:27:2119:50:14
82AgataWłodarczyk04:24:5209:21:4707:22:4521:09:24
79AlgisŁukaszewicz04:42:5309:07:5907:22:5121:13:43
71PatrykHerc04:34:4109:26:0307:22:4521:23:29
13WojtekWójcik05:54:5909:32:4206:21:4221:49:23
54BogdanKlimont04:49:5909:41:5507:22:5121:54:45
40PiotrLiszke04:38:4310:19:5307:25:5522:24:31
24JózefKurnatowski04:55:0410:26:4908:02:4423:24:37
22PiotrGruszczyński04:54:5510:29:4708:02:4723:27:29
65MarcelLauterbach06:25:4010:10:4906:57:4523:34:14
55KamilPolaków05:25:0810:51:4207:45:5700:02:47
62JakubWiniarski05:47:5513:10:4605:43:0200:41:43
67TomaszPatejko04:56:0011:20:3808:29:3700:46:15
11RyszardRegucki06:33:5212:01:5510:03:5304:39:40
10MałgorzataPirowska-Regucka06:33:5812:02:0210:04:3804:40:38
93MichałSzalińskiDNSDNS04:47:59
39PiotrPiątek02:58:3605:50:50DNF
66MichałMazurDNF10:37:51DNF
12PiotrFlorek06:52:3813:56:03DNF
94FilipWalicki03:19:0406:28:59DNS
53AdamKlemarczyk04:49:5907:54:15DNS
14IzabelaŻeszczyńska04:11:0108:43:54DNS
99BartoszChełmiński04:01:5109:49:45DNS
98JanSzczygielski04:12:0709:52:58DNS
45PiotrPrzedlacki05:46:4010:29:00DNS
44DariuszKoperski05:51:0511:02:05DNS
61TomekFrejowski05:46:5713:10:37DNS
54JarosławKoperski05:25:06DNFDNS
83BartoszChałupkaDNSDNSDNS
95SzymonJarzębowski03:18:22DNF
42DominikPiliszek-Słowiński05:05:03DNF
88MindaugasZitkauskas03:22:06DNS
86KarolRadziszewskiDNSDNS
89PawełZimnyDNSDNS
43MariuszStolarczykDNS

Klasyk – mężczyźni

1TadasMalinauskas05:24:30
2ŁukaszWoźnica05:25:50
3ArturMioduszewski05:26:00
4MartynasTamulis05:33:00
5MaciejKożuszek05:37:04
6LaurynasRope05:42:39
7VytautasBurokas06:04:50
8KrystianKamiński06:05:06
9KarolisDovidavicius06:07:02
10KasparasZiuraitis06:09:06
11MindaugasSeduikis06:13:56
12PawełDewidejt06:19:54
13KrzysztofMichałek06:20:03
14MantasMartinkus06:31:00
15MindaugasToleiskis06:31:44
16MichałSzaliński06:32:21
17VaidotasBauzys06:42:28
18DonatasRukstela06:52:50
19ŁukaszSidor07:09:03
20AndriusValiukevicius07:10:01
21MarcinPanus07:16:52
22TomaszDziekoński07:17:43
23DamianŚliwiński07:23:05
24PawełMalak07:28:42
25BartoszPtaszyński07:28:43
26MarcinSadowski07:32:05
27BłażejGajownik07:41:59
28MichałWróbel07:44:04
29AndrzejSokolnicki07:44:42
30EugenijusSabaliauskas07:44:43
31KamilKamiński07:44:57
32MichałJanuszkiewicz07:46:53
33KarolLutyński07:59:47
34KrystianKwiatkowski08:11:52
35TomaszKwaterski08:15:05
36TomaszCzajkowski08:17:12
37MichałZajkowski08:19:45
38FilipMorliński08:27:02
39RafałSzerakowski08:29:52
40TomaszKołacz08:29:54
41RobertSkwarek08:29:58
42MarcelDela08:29:58
43WojciechMatulewicz08:36:53
44JuliuszBorawski08:56:54
45WojciechMakowski09:05:48
46SławomirKrawczyk09:28:56
47ArunasBobin09:30:55
48StanisławGawza09:55:49
49PawełKrawczyk09:56:52
50TomaszKonfederak10:04:37
51JacekDaszkiewicz10:04:40
52TomaszKurczyk10:04:54
53TomaszHajdukiewicz10:25:49
54MarekKamiński10:45:48
55DariuszPrzedlacki11:19:59
56MarcinŻurakowski11:25:58
57JanuszRuciński11:30:04
58MarcinSzałaj12:03:50
59RafałSzafraniec12:07:02
60PauliusSanajevas01:51:55
RobertSadowskiDNS
PiotrLenarczykDNS
SarunasToleikisDNS
IgnasZieniusDNS
JacekByrtDNS
ŁukaszGregorczykDNS
RafałDalbiakDNS
PiotrSkowrońskiDNS

Klasyk – kobiety

1MagdalenaBielawiec07:57:03
2DariaGollnik09:42:46
3KatarzynaTalewicz09:43:46
4AgataGodlewska09:54:05
5AnetaBorkowska10:04:49
6KatarzynaKamińska10:45:52
7MonikaWiatrowska12:07:00

Harmonogram startów [Sudovia Gravel 2023]

ETAPÓWKA #3 / Stage Race #3 – niedziela, 21 maja 2023 / Sunday, 21 may 2023:

GR 108:00:0062JakubWiniarski
61TomekFrejowski
12PiotrFlorek
10MałgorzataPirowska-Regucka
11RyszardRegucki
67TomaszPatejko
GR 208:03:0044DariuszKoperski
55KamilPolaków
66MichałMazur
22PiotrGruszczyński
45PiotrPrzedlacki
24JózefKurnatowski
40PiotrLiszke
65MarcelLauterbach
GR 308:06:0098JanSzczygielski
99BartoszChełmiński
54BogdanKlimont
13WojtekWójcik
71PatrykHerc
82AgataWłodarczyk
78RomanJasiński
79AlgisŁukaszewicz
52MaciejKrajewski
GR 408:09:0057MarcinAdamowski
14IzabelaŻeszczyńska
58PiotrSieńko
25AdamStrzelczyk
49PrzemysławMagnuszewski
50PawełMańkowski
16AgataMikołajczyk
38KonradSioma
GR 508:12:0023JarosławWasiak
53AdamKlemarczyk
56PrzemysławKubiak
69JarekCzekaj
85AndrzejPęczkowski
70MarcinCzekaj
21ArnoldasRepecka
63KamilGorlo
76MichałFabisiak
1MonikaOlizarowicz
GR 608:15:0046MichałLaskowski
72ŁukaszMajcher
41AndrzejSosna
74PawełRydel
80GedyminasRapolavicius
30KarolisPerauskas
59MariuszDallemura
28JustasStanciauskas
81TomaszWyszołmirski
96ŁukaszŁawczys
GR 708:18:0017EwelinaCywińska
48PiotrGruba
19MiroslavKosteckij
60MichałFedorowicz
35BartoszStachowiak
18EduardBeganskij
20VladimirasJakovlevas
77DominikOględziński
GR 808:21:0094FilipWalicki
84MarcinPrzęzak
87GrzegorzZając.
47MarcinPiechocki
73NikodemSolski
75JanSkorek
97AdrianCzyż
76MichałSzaliński
51BartoszSobanek
GR 908:24:0068WojciechSyrwid
33GiedriusCenkus
26PauliusBudrikis
32MiroslavMiliuskevic
29KarolisJudelevicius
34AntanasSysas
GR 1008:27:0090KacperZubiel
92JerzyKościński
91PiotrPiątek
39DawidMarkiel
27EliusCivilis

KLASYK – sobota, 20 maja 2023:

07:30GR 110MagdalenaBielawiec
11KatarzynaTalewicz
86DamianŚliwiński
12AnetaBorkowska
13TomaszKonfederak
14TomaszKurczyk
15ŁukaszGregorczyk
16MarzenaŻuk
17juliuszborawski
07:33GR 218DariuszPrzedlacki
19JanuszRuciński
20TomaszDziekoński
21FilipMorliński
22KamilKamiński
23WojciechMakowski
24EugenijusSabaliauskas
25VytautasBurokas
07:36GR 326MarcinŻurakowski
27ArunasBobin
28TomaszCzajkowski
29BłażejGajownik
30KrystianKamiński
32PawełDawidejt
33KrystianKwiatkowski
34MarcinPanuś
07:39GR 435PiotrSkowroński
36MonikaWiatrowska
37RAFAŁSZAFRANIEC
38MarcinSzałaj
39AndriusValiukevicius
40VaidotasBaužys
41MindaugasToleikis
42MantasMartinkus
07:42GR 543SarunasToleikis
44KarolisDovidavicius
45TadasMalinauskas
46LaurynasRope
47PauliusSanajevas
48MartynasTamulis
49MichałWróbel
07:45GR 650SławekKrawczyk
51AgataGodlewska
52PawełKrawczyk
53DariaGollnik
54KatarzynaKamińska
55MarekKamiński
56TomaszKołacz
57RobertSkwarek
58TomaszKwaterski
07:48GR 759JacekByrt
60PiotrLenarczyk
61PawełMalak
62KrzysztofMichałek
63BartoszPtaszyński
64ŁukaszWoźnica
65ArturMioduszewski
66MaciejKożuszek
87MichałSzaliński
67AndrzejSokolnicki
68MarcinSadowski
07:51GR 869RafałDalbiak
70RafałSzerakowski
71TomaszHajdukiewicz
72MichałJanuszkiewicz
73ŁukaszSidor
74StanisławGawza
75JacekDaszkiewicz
76MarcelDela
07:54GR 977WojciechMatulewicz
78MindaugasRapolavičius
79MichałZajkowski
81DonatasRukstela
82KarolLutyński
83KasparasŽiūraitis
84MindaugasŠeduikis
85RobertSadowski

ETAPÓWKA – sobota, 20 maja 2023

GR 108:00:0066MichałMazur
12PiotrFlorek
10MałgorzataPirowska-Regucka
11RyszardRegucki
65MarcelLauterbach
GR 208:03:0013WojciechWójcik
44DariuszKoperski
62JakubWiniarski
61TomekFrejowski
45PiotrPrzedlacki
55KamilPolaków
64JarosławKoper
42DominikPiliszek-Słowiński
GR 308:06:0067TomaszPatejko
24JózefKurnatowski
22PiotrGruszczyński
54BogdanKlimont
53AdamKlemarczyk
57MarcinAdamowski
79AlgisŁukaszewicz
40PiotrLiszke
71PatrykHerc
GR 408:09:0025AdamStrzelczyk
82AgataWłodarczyk
52MaciejKrajewski
98JanSzczygielski
14IzabelaŻeszczyńska
69JarekCzekaj
78RomanJasiński
70MarcinCzekaj
GR 508:12:0038KonradSioma
23JarosławWasiak
16AgataMikołajczyk
99BartoszChełmiński
80GedyminasRapolavicius
56PrzemysławKubiak
85AndrzejPęczkowski
GR 608:15:0050PawełMańkowski
30KarolisPerauskas
28JustasStanciauskas
49PrzemysławMagnuszewski
37RobertMillert
19MiroslavKosteckij
21ArnoldasRepecka
33GiedriusCenkus
GR 708:18:001MonikaOlizarowicz
41AndrzejSosna
46MichałLaskowski
96ŁukaszŁawczys
17EwelinaCywińska
58PiotrSieńko
59MariuszDallemura
74PawełRydel
GR 808:21:0072ŁukaszMajcher
63KamilGorlo
60MichałFedorowicz
76MichałFabisiak
81TomaszWyszołmirski
84MarcinPrzęzak
77DominikOględziński
35BartoszStachowiak
GR 908:24:0088MindaugasZitkauskas
87GrzegorzZając.
48PiotrGruba
47MarcinPiechocki
51BartoszSobanek
94FilipWalicki
95SzymonJarzębowski
75JanSkorek
GR 1008:27:0020VladimirasJakovlevas
73NikodemSolski
18EduardBeganskij
68WojciechSyrwid
29KarolisJudelevicius
32MiroslavMiliuskevic
26PauliusBudrikis
34AntanasSysas
97AdrianCzyż
GR 1108:30:0039DawidMarkiel
27EliusCivilis
92JerzyKościński
91PiotrPiątek
90KacperZubiel

ULTRA – piątek, 19 maja 2023

08:00GR 110TomaszKompa
11RafałŁysiuk
12SzymonMadziara
13SimonaDambrauske
14KasparasZajankauskas
15GrzegorzCzetyrko
16WojciechNogalski
17WojciechSłowik
08:03GR 218AgnieszkaFąferek
19BeataJarmołowicz
20AlicjaPyrzyna
21MartaRaszkiewicz
130ArkadiuszDomel
22MarcinKonieczny
23TomaszWłodarczyk
24JarosławCzarnecki
25JakubSzymański
08:06GR 326LeszekIgnor
27LeonardasMarozas
28TomaszNackowski
29AdrianMastej
30PrzemysławNieprzecki
32MichałKołodziej
33JacekAdamczyk
34JarekBinkowski
08:09GR 435JakubCzwojda
36TomaszŁuczak
37MarekFlorczuk
38SzymonFros
39MichałJanikowski
40MichałSteinhagen
41AleksanderKieczka
08:12GR 542MariuszWalc
43WacławLeśniewski
44ŁukaszMiczek
84MarcinMoskal
45MARCINJAWORSKI
46TadeuszKaniewski
47JeremiaszMorawiecki
48MichałNiksa
08:15GR 649ŁukaszPiasek
50MichalSadkowski
51GabrielSowiński
52MichałChoda
53RadekSioch
54SebastianSzymczyk
55JuliaSzczecka
56MikołajSzczecki
57BłażejSzczecki
08:18GR 758RobertHoffman
59JarosławTabor
60PiotrZieliński
61MarekŻołądek
62GrzegorzKuchta
63MaciejBukowski
64RadosławGołębiewski
65MarcinKoc
08:21GR 866MichałGrygo
67DominikOkrój
68PiotrJaś
69RafałRodziewicz
70TomaszKulesza
71BartłomiejLisowski
72PawełŁaskawski
73MarcinWojtaś
74MarcinMasłowski
08:24GR 975TomasMorozovas
76TomasRazvanovičius
77VoldemarasVanagas
78ŽilvinasRocevičius
79WojciechRybołowicz
80MarcinSiwek
81ŁukaszSzklarz
08:27GR 1082MarekWiśniewski
83PiotrWoźny
132MarekBiliński
85JakubPięta
86WojciechWiatr
87PawełCymbała
88KrzysztofHalkiewicz
89GrzegorzKałęka
08:30GR 1190SebastianKownacki
91BartłomiejKozieł
92PiotrKozłowski
93PrzemysławLenart
94ŁukaszŁukasiak
95AnnaKluczek-Kollar
96MarcinBlaszczok
97ZuzannaKownacka
08:33GR 1298PiotrLeśniak
99ŁukaszOlszewski
100DawidMERONÓW
101RadosławDobrzeniecki
102GrzegorzTankielun
103HubertMiśkiewicz
104MaciejMroczek
08:36GR 15105RobertWitkowski
106MarcinRybak
107AdrianZielke
108PatrykBielecki
109MichałKaczmarczyk
110PiotrKitkowski
111MarekKrajczyński
112DamianBiernacki
139RafałHerman
114MarcinKucharski
08:39GR 16115MarcinStaszczyk
116KonradWisz
117MaciejCzerwiński
118MarekFabiański
119RafałKomorowski
131GrzegorzLamparski
121MikołajKrzyżanowski
08:42GR 17122MarcinLis
123MarcinKusyk
125MateuszLamecki
126MariuszCzyż
127PrzemysławGrygiel
128TomaszKozak
129TomaszJeleń

ETAPÓWKA – piątek, 19 maja 2023:

09:00GR 110MałgorzataPirowska-Regucka
11RyszardRegucki
12PiotrFlorek
13WojtekWójcik
14IzaŻeszczyńska
1MonikaOlizarowicz
16AgataMikołajczyk
09:03GR 217EwelinaCywińska
18EduardBeganskij
19MiroslavKosteckij
20VladimirasJakovlevas
21ArnoldasRepečka
22PiotrGruszczyński
23JarosławWasiak
24JózefKurnatowski
25AdamStrzelczyk
09:06GR 326PauliusBudrikis
27ElijusCivilis
28JustasStanciauskas
29KarolisJudelevicius
30KarolisPetrauskas
32MiroslavMiliuskevic
33GiedriusCenkus
34AntanasSysas
39DawidMarkiel
09:09GR 435BartoszStachowiak
37RobertMillert
38KonradSioma
40PiotrLiszke
41AndrzejSosna
42DominikPiliszek-Słowiński
43MariuszStolarczyk
09:12GR 544DariuszKoperski
45PiotrPrzedlacki
46MichałLaskowski
47MarcinPiechocki
48PiotrGruba
49PrzemysławMagnuszewski
50PawełMańkowski
51BartoszSobanek
09:15GR 652MaciejKrajewski
53AdamKlemarczyk
54BogdanKlimont
55KamilPolaków
56PrzemysławKubiak
85AndrzejPęczkowski
57MarcinAdamowski
58PiotrSienko
59MariuszDallemura
09:18GR 760MichalFedorowicz
61TomekFrejowski
62JakubWiniarski
63KamilGorlo
64JarosławKoper
65MarcelLauterbach
66MichałMazur
67TomaszPatejko
68WojciechSyrwid
09:21GR 869JarekCzekaj
70MarcinCzekaj
71PatrykHerc
72ŁukaszMajcher
73NikodemSolski
74PawełRydel
75JanSkorek
76MichałFabisiak
09:24GR 9
78RomanJasiński
79AlgisŁukaszewicz
80GediminasRapolavicius
81TomaszWyszołmirski
82AgataWłodarczyk-Bucharowska
83BartoszChałupka
09:27GR 1084MarcinPrzęzak
86KarolRadziszewski
87GrzegorzZając
88MindaugasZitkauskas
89PawełZimny
09:30GR 1190KacperZubiel
91PiotrPiątek
92JerzyKościński
94FilipWalicki
95SzymonJarzębowski
96ŁukaszŁawczys
97AdrianCzyż
98JanSzczygielski
99BartoszChelminski
77DominikOględziński

Znosimy zakaz rezerwacji noclegów przed startem ultra!

Nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem formuły naszych wyścigów i 3 lata w ich organizacji dały nam już spory bagaż doświadczeń i przemyśleń.

Wyścigi ultra w Polsce zostały w pewien sposób „zabetonowane” utartymi zasadami, które nie idą w parze z ewolucją podejścia do uczestnictwa w nich. Jedną z takich ultra konserwatywnych zasad był powielający się w regulaminach zakaz rezerwacji noclegów przed startem wyścigu.

Myślą przewodnią od zawsze była tu pełna samowystarczalność, a co za tym idzie wszelkie poszukiwania noclegów można było zacząć dopiero po przekroczeniu linii startu. Nasze analizy i obserwacje przebiegu wyścigów pokazują, że ten powtarzający się w regulaminach (również u nas do tej pory) zapis jest zupełnie martwy i niemożliwy do wyegzekwowania przez organizatorów.

Nie ma bowiem narzędzi żeby skontrolować czy dany uczestnik dokonał sobie wcześniej rezerwacji noclegu. Pozostaje jedynie zasada pełnego zaufania, a ta jak to w życiu bywa nadużywana. W efekcie część osób rezerwowała i tak noclegi, a inna część stosowała się do zakazu. Nie była to nigdy uczciwa sytuacja.

Podstawowym argumentem za zniesieniem zakazu jest fakt, że każdy kto planuje nocleg w wyścigu ultra raczej nie nastawia się na walkę o czołowe lokaty. Jak wiadomo wysokie miejsca osiąga się jadąc tak zwanym longiem, a często to jazda w nocy jest kluczowa dla końcowych wyników w pierwszej 20-30 terenowych wyścigów ultra.

Osoby planujące noclegi często nie mają zwyczajnie ochoty, siły ani przekonania do jazdy w nocy. Wyścig traktują jako przygodę i chcą jak najwięcej zobaczyć przy świetle dziennym. Takie taktyki zawsze zakładają noclegi pod dachem i te osoby świadomie podejmują swoje wybory długo przed wyścigiem.

Oczywiście pojawia się argument, że rezerwując wcześniej nocleg blokuje się go innym jeśli nie ma się pewności czy dojedzie się do założonego punktu. Zgadza się, choć są to sytuacje w mniejszości. Wiele osób bierze siły na zamiary i realizuje swoje dojechania do punktu noclegu w dany dzień wyścigu. Tak przynajmniej działo się w większości przypadków na GLG i Sudovii.

Wprowadzimy w miejsce zakazu do regulaminu zalecenie aby możliwie jak najszybciej zwolnić nocleg jeśli w trakcie wyścigu okaże się, że nie dojedzie się do założonego punktu na noc. Jesteśmy przekonani, że ta zasada w duchu fair play będzie powszechnie stosowana.

Planujcie zatem swoje taktyki mierząc siły na zamiary i uwzględniając własne możliwości dziennego dystansu. Im lepiej przygotujecie taktykę, tym większa będzie przyjemność z jazdy.

Do zobaczenia w sezonie 2023!